Hoewel we gelijk zijn binnen een tantra massage is er toch een gever en een ontvanger, dat de ontvanger gaat grijpen uit begeerte naar de gever is zeker niet de bedoeling, maar wederzijdse aanraking of contact kan wel (maar hoeft niet) en kan bevorderlijk zijn een massage om tot een metta-Ji te komen.
Seksuele energie, geilheid, drift, erectie en het orgasme zijn allemaal heikele punten binnen de Tantra. Bij de ene stroming is het een taboe, bij de andere stroming bijna een doel op zich.
Zoals overal ligt ook hier de waarheid in het midden. Zo kun je vanuit de Tantra overgaan naar tantristische seks en dit laten overgaan in een geweldige vrijpartij (dit geld niet binnen een sessie). Helemaal niets mis mee, integendeel…maar er is meer, en dat kan je bereiken door de seksuele energie de baas- en zelf in balans te blijven. De seksuele energie als bij-effect van de tantra is totaal niet verkeerd. Accepteer dat het er is, ga er alleen niet in mee. Dat je een erectie krijgt of vochtig wordt is slechts een gewaarwording, ga er alleen niet in mee. Elke gewaarwording is een reactie van het lichaam op de energiewisseling in het lichaam. Binnen de Tibetaanse tantra streven we om binnen de prana energie te blijven die als het goed is als grootste energie op dat moment aanwezig is. Maar soms spelen we ook met seksuele energie om iets te triggeren of te overwinnen dit kan zowel de begeerte zijn of de aversie van de seksuele energie.